Dopravní automobil DA L1Z Fiat Ducato

Dopravní automobil DA L1Z Fiat Ducato je speciální požární dopravní automobil určený k přepravě osob v počtu 1+8 a se základním vybavením pro zásah.  DA je vybaven zvláštním výstražným zařízením a barevně označen dle vyhl. č.35/2007 Sb.  Za DA je možno připojit vlek. Vozidlo slouží k mimořádným událostem při živelních pohromách, haváriích vody, pro přepravu hasičů a zřízení čerpacího stanoviště. Dále je vozidlo využíváno pro práci SDH Jevíčko a sportovní činnost SDH Jevíčko. Vozidlo bylo již několikrát využito pro odvoz humanitární pomoci do oblastí postižených živelní pohromou a také na válkou postiženou Ukrajinu.

VYSVĚTLENÍ OZNAČENÍ:
DA L1Z – dopravní automobil se základním vybavením

TECHNICKÉ ÚDAJE AUTOMOBILU:

ROZMĚRY:
délka:     5413 mm
šířka:      2050 mm
výška:    2524 mm

HMOTNOST:
provozní:                                                       2135 kg 
největší technicky přípustná:                       3300 kg
povolená hmotnost jízdní soupravy:           5800 kg

OSTATNÍ TECHNICKÉ ÚDAJE:

obsah válců: 2287 cm3
max. výkon: 148 k
palivo: nafta
max. rychlost: 162 km/hod