Nová cisterna u Jevíčských hasičů

Od čtvrtka 22. 8. 2024 mají jevíčští hasiči ve výjezdu nové vozidlo CAS 20 Tatra 815 Cobra, které nahradilo vozidlo CAS 20 Renault. Označení je CAS 20/4000/240 Cobra S2T. To znamená, že je vybaveno čerpadlem o výkonu 2000 litrů vody za minutu, veze s sebou 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla. Je vybaveno vysokotlakým hasícím a řezacím zařízením Cobra, hydraulickým vyprošťovacím zařízením, prostředky na hasební práce, vybavením na předlékařskou pomoc, transport pacienta a automatickým externím defibrilátorem. Dále jednorázovými protichemickými obleky, lezeckou výbavou a množstvím dalších potřebných věcí, potřebných k práci hasičů.

Chci poděkovat všem, co se podíleli na získání a přípravě vozidla, které město Jevíčko obdrželo bezúplatným převodem od Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a doufám, že vozidlo bude sloužit ke spokojenosti jeho uživatelům a pomáhat Občanům našeho regionu.